iPhone 12 Pro веќе е достапен за нарачка преку Caviar

iPhone 12 Pro 24 каратна верзија за 23.380 долари

Иако iPhone 12 се очекува во октомври, тоа не ги запира Caviar да направи custom made модели за iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max, но ќе мора да платите голема цена за тоа.

Каде што вообичаено би платиле околу 999 долари или дури 1.099 долари за iPhone 12 Pro или iPhone 12 Pro Max, претпоставете колку Caviar ќе наплаќа за своите прилагодени, но сепак премија модели?

23.380 долари. Да, го прочитавте правилно.

Мора да платите многу за да поседувате дури и една од овие луксузни телефони.

За жал, Caviar не ги наведе спецификациите на iPhone 12 Pro или iPhone 12 Pro Max, но на веб-страницата на компанијата, се наведува дека основниот модел ќе има 128 GB внатрешно складирање, што е до 512 GB.

Можеби ова се конфигурациите за складирање што Apple ќе ги избере кога ќе ги објави поновите модели подоцна во текот на годината.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments