iPhone 12 – се што треба да знаете

iPhone 12 – се што треба да знаете

Новиот iPhone 12 најверојатно ќе добие дата на негово објавување на 15 Септември и за прв пат се спомнуваат 3 модели кој Apple ги нарече iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max. Вообичаено Apple ги лансира своите телефони во Септември, но оваа година телефонот доаѓа подоцна. Датата на лансирање се очекува да биде закажана пред крајот на Октомври.

Новите смартфони ќе ја поддржуваат 5G мрежата, исто така други апдејти ќе бидат – LiDAR скенер и нови димензии на екраните (се смпомуваат димензии од 5,4 инчи се до 6,7 инчи). Цената на новите смартфони ќе биде околу 700 долари според шпекулациите.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments