iPhone 13 може да дојде со Always on Display!

Серијата iPhone 13, која се очекува правилно да биде претставена на крајот од оваа година, може да биде лансирана со одлично прикажаната опција.

Apple, кој минатата година ги претстави моделите iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max, веќе извесно време работи на серијата iPhone 13. Додека корисниците ги прашуваа карактеристиките на серијата, која се очекува да биде претставена во септември 2020 година, денес беше објавен нов извештај. Според извештајот објавен од сигурни извори, iPhone 13 може да доаѓа со секогаш вклучена опција за приказ.

Во согласност со информациите дадени од извори блиски до компанијата, се тврди дека Apple ќе вклучува LTPO панели за производство на Samsung со брзина на освежување од 120Hz во моделите на iPhone 13. Според информациите споделени од EverythingApple Pro, познат по своите точни протекувања на Apple, овие екрани се очекува да имаат секогаш вклучена опција за приказ.

Благодарение на оваа одлика, за која се наведува дека доаѓаат новите модели на серијата, корисниците ќе можат да гледаат информации како што се времето и статусот на батеријата на екранот, без да го отклучуваат телефонот. Според информациите споделени од истиот извор, новите модели на iPhone ќе бидат домаќини и на подобро искуство во MagSafe во споредба со iPhone 12.

Во исто време, изворот ги допира и новитетите на серијата iPhone 13 од страната на камерата, а во овој дел, карактеристиките на камерата на новите iPhone телефони ќе бидат слични на сериите iPhone 12

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments