Споделени нови информации за дизајнот на iPhone 13 Pro!

Беа споделени нови информации за дизајнот на Phone 13 Pro, кој се очекува да биде претставен во септември.

LeaksApplePro, познат по своите точни протекувања на производите на Apple, со своите следбеници го сподели најновиот познат за дизајнот на iPhone 13 Pro. Според тврдењето на LeaksApplePro, за iPhone 13 Pro, кој се очекува да биде претставен во септември, се вели дека изгледа како следниве скицички слики.

Како што знаете, Apple направи неколку промени во дизајнот со моделите IPhone 12 и дојдовме до аголниот дизајн, за кој сме запознаени од IPhone 5. Технолошкиот гигант, чија цел е да го продолжи овој дизајнерски јазик од моделите IPhone 13, протече неколку рендер слики, наводно, на моделот IPhone 13 Pro, на кои работи веќе некое време.

Ако ги испитаме овие слики што протекоа, ќе видиме дека новиот модел на iPhone ќе вклучува помал изрез на екранот. Освен ова, според информациите дадени од истиот извор, се наведува дека сензорите на главната камера ќе растат малку со новите модели на iPhone во споредба со претходната генерација.

Во оваа насока, се тврди дека ќе има три модули со камера со резолуција од 12 MP на задниот дел од моделот Pro од серијата. Покрај тоа, извори кои велат дека уредот ќе биде домаќин на сензор за главна камера со широк агол од 7P (седум компоненти), исто така наведуваат дека оваа леќа ќе биде на отворот f/1,5.

Што е познато за карактеристиките на iPhone 13 Pro?

Моделот, кој се очекува да биде напојуван од процесорот A15 Bionic произведен со процес на изработка на 5nm, ќе го вклучува и модемот Snapdragon X60 5G.

Покрај тоа, треба да се напомене дека iPhone 13 Pro, за кој се потенцира дека е изграден на панелот LPTO за производство на Samsung, може да вклучува и 8 GB RAM и 1 TB опции за складирање.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments