Камерата на IPhone 13 Pro ќе биде со напредна технологија на широк агол!

Се тврди дека моделите на iPhone 13 Pro може да имаат засилен широк агол леќа со автоматски фокус.

Се појавуваат гласини дека Apple ќе ја лансира серијата iPhone 13 на есен. Информациите за новата главна серија на паметни телефони продолжуваат да се појавуваат од ден на ден. Информациите што се појавуваат денес известуваат дека Pro моделите доаѓаат со надградена, софистицирана камера. Аналитичарот на TF Securities, Минг-Чи Куо, ја објави својата најнова инвестициска белешка, каде што предвидува дека iPhone 13 Pro ќе има ултра-широк агол на леќа со поддршка за автоматско фокусирање.

Најновата белешка за инвеститорот на Куо, достапна од 9to5Mac, сугерира дека iPhone 13 Pro може да има ажуриран нова леќа со широк агол. Исто така, се вели дека поддршката за автоматско фокусирање ќе биде достапна и на новите модели, во споредба со постојните модели кои нудат поддршка за фиксен фокус на леќи со широк агол.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments