iPhone 13 Pro може да дојде со нови опции во боја!

Моделите на iPhone 13 Pro ќе бидат лансирани во потемна нијанса на тековната боја на графит или црна боја.

Apple се очекува да ја лансира серијата iPhone 13 подоцна оваа година. Информациите за новата главна серија на паметни телефони на компанијата исто така продолжуваат да протекуваат. Најновите информации покажуваат дека моделите на iPhone 13 Pro ќе доаѓаат со потемна верзија на тековната графитска боја или црна боја. Исто така, се тврди дека моделите на iPhone 13 ќе имаат некои нови карактеристики на камерата.

Според новите информации што ги обелодени Макс Вајнбах од EverythingApplePro, ажурираната опција за боја за моделите на iPhone 13 Pro е близу до шестоаголниот код 121212. Ова ни објаснува дека паметниот телефон ќе биде лансиран во потемна верзија на графитна боја или црна боја, што е бојата на iPhone 12 Pro. Покрај тоа, според информациите на страницата wccftech.com, откриено е дека Apple во март лани ќе понуди и нова мат црна боја со облога против отпечатоци за рабовите од не’рѓосувачки челик. Така, гледаме дека компанијата работи на нови опции во боја за своите нови водечки паметни телефони.

Apple претходно ја понуди опцијата за мат црна боја со iPhone 7 и iPhone 7 Plus. Доколку се објави опцијата за мат црна боја за iPhone 13 серијата, како што се очекуваше, компанијата по долго време повторно ќе им понуди опција на различна боја на корисниците. Освен сето ова, iPhone 13 Pro ќе има и нов електронски систем за стабилизација наречен „искриват“. Оваа нова технологија вклучува карактеристики како што е следење на објектите со сите брзини и резолуции на рамки. Исто така, постојат гласини дека сите модели на iPhone 13 ќе имаат систем за промена на сензорот за подобрена стабилизација.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments