Според тврдењата, iPhone 13 ќе дојде со опција за складирање од 1 ТБ!

Приватната инвестициска компанија Wedbush објави дека Apple ќе понуди простор до 1 ТБ за складирање во семејството iPhone 13. Тврдењето изнесено од друг извор во минатото ќе биде прво за Apple доколку се оствари.

Технолошкиот гигант Apple со седиште во САД веќе некое време работи на нови модели на IPhone. Компанијата досега не даде официјална изјава за претстојните водечки телефони, но базенот на протекување продолжува да се полни. Овој пат, веста сугерира дека Apple може да потпише прва за компанијата во семејството iPhone 13.

WedBush, приватна инвестициска фирма што работи во САД, објави нов извештај за Apple. Објавениот извештај открива дека моделите на iPhone 13, кои најверојатно ќе бидат објавени во септември, ќе понудат 1 TB простор за складирање за прв пат во историјата на Apple. Аналитичарите на Wedbush го припишуваат ова протекување на ресурсите во синџирот на снабдување.

Apple веќе нуди опција за складирање од 1 TB на своите модели на iPad Pro. Но, кога станува збор за iPhone телефоните, ситуацијата малку се менува. Бидејќи Apple досега не надмина 512 GB. Сепак, се чини дека оваа состојба ќе се промени до 2021 година. Фактот дека Front Page Tech, како и аналитичарите на Wedbush, неодамна дадоа слични изјави открива дека тврдењата се силни.

Ништо не е јасно за семејството IPhone 13. Се чини дека дури и името на ова семејство на паметни телефони ќе биде „iPhone 12S“, се чини дека е потребно да се почека за попрецизни информации. Ако сакате да ја разгледате нашата сеопфатна содржина на iPhone 13, каде што ги составивме сите информации добиени досега и го напишавме нашето очекување на цената, можете да ја користите врската тука.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments