IPhone SE (2021) концепт што ќе ве натера да кажете „ах, само да беше реалност“!

Дизајниран во светло на најновите гласини, концептот iPhone SE (2021) ги прави фановите на Apple да речат „ах, само да беше реалност“. Овој концепт на телефонот е премногу добар за да биде вистински.

Иако моделите на iPhone се здобија со ценење од исклучително широка публика, очигледно е дека тие немаат ценовна граница погодна за секој буџет. Поради оваа причина, моделите iPhone SE на Apple се меѓу омилените модели на iPhone на потрошувачите, благодарение на нивните високи перформанси и iOS искуство, иако немаат „премиум“ одлики.

Apple не објавува редовно модели на iPhone SE. Затоа, имајќи предвид дека последниот модел на iPhone SE беше објавен минатата година, можеме да претпоставиме дека веројатноста за наскоро објавување на модел на iPhone SE е многу мала. Сепак, некои гласини сугерираат дека Apple ќе лансира нов iPhone SE во 2021 година.

Врз основа на овие гласини, Svetapple замисли како може да изгледа 2021 iPhone SE и излезе со концептот. Да бидеме искрени, концептот на Svetapple има детали што ве тераат да кажете „Ова апсолутно не е можно“.

Концептот iPhone SE (2021) има 5,4-инчен дисплеј, сличен на iPhone 12 mini. Разликата е во тоа што имаме потенки рамки на екранот и перфориран дизајн на екранот наместо засечен дизајн. Svetapple го зема Touch ID од копчето и го преместува на страничните рамки.

Говорејќи за рамката; IPhone SE, објавен минатата година, имаше скоро ист дизајн како iPhone 8. Концептот iPhone SE (2021) во голема мера го прифаќа дизајнот на iPhone 12 и доаѓа со рамни рамки. Сепак, не би било погрешно да се каже дека единствената камера од задната страна потсетува на iPhone 11.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments