Објавен датум на најавување на iPhone SE 3!

Се појавија нови гласини за датумот на објавување на iPhone SE 3 и хардверот.

Изнесено е ново тврдење за датумот на објавување на iPhone SE 3. Соодветно на тоа, уредот ќе се сретне со корисници со помоќен хардвер во првата половина на 2022 година.

Според вестите на DigiTimes, релативно достапниот и почетниот iPhone ќе биде со нас следната година. Исто така, се тврди дека iPhone SE 3 ќе доаѓа со чипсет Apple A14 Bionic во серијата iPhone 12 и ќе има 5G одлики за ултра-брза брзина на преземање во движење.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments