Излегуваат буџетските паметни телефони Nokia 3.4 и 2.4

Излегуваат буџетските паметни телефони Nokia 3.4 и 2.4

HMD Global најави две нови додатоци во своето семејство на буџетски паметни телефони – Nokia 3.4 и Nokia 2.4, нова палета на додатоци за мобилни телефони и услугата HMD Connect Pro за безбеден роаминг за деловни податоци во глобално ниво.

Новата Nokia 2.4 нуди подобрени слики со AI, посебен ноќен режим и уредник на портрети, дводневна траење на батеријата и голем 6,5-инчен HD + екран. Удобен сензор за отпечатоци и препознавање лице на лицето АИ овозможуваат лесен пристап до телефонот и дополнителна заштита.

Покрај тоа, Nokia 2.4 доаѓа со тригодишно месечно ажурирање на безбедноста и двегодишно ажурирање на оперативниот систем, што значи дека е подготвена за Android 11 и Android 12.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments