ИЗМАМИ, ИЗМАМИ И ИЗМАМИ! Уапсен е германскиот претприемач кој тврди дека е пронаоѓач на Bitcoin!

Уапсен е германскиот претприемач Јорг Молт, кој тврди дека измислил Биткоин и е основач на „Школата Сатоши“. 48-годишниот Молт бил фатен на аеродромот во Франкфурт додека сакал да побегне во Јужна Америка.

На измамите засновани на криптовалути им е додадена нова. Според извештајот на Билд, уапсен е Јорг Молт, кој тврди дека го измислил Bitcoin и ја основал „Школата Сатоши“. 48-годишниот германски претприемач беше фатен во операција организирана од баварската полиција на аеродромот во Франкфурт неколку минути пред да се качи на авионот за да избега во Јужна Америка.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments