Извонредниот дизајн на iPhone 12

Извонредниот дизајн на iPhone 12 врз основа на тврдења

Ново објавеното видео прикажува како би изгледал iPhone 12. Концептниот дизајн на сликите е инспириран од гласините до денес.

Apple издава нов модел на iPhone секоја година. Оваа година се очекува да бидат пуштени во продажба моделите на iPhone 12. Иако најавата за моделот нема да се случи во скоро време, има многу гласини за телефонот.

Ние обично ви ги доставуваме овие гласини или потенцијални тврдења. Каналот со име ConceptsiPhone на YouTube ги собра сите овие гласини и создаде промотивно видео.

Apple неверојатно ги крие новите модели

Новите паметни телефони на Apple се очекува да бидат претставени во есенскиот период од оваа година. Претходните претставувања на новите уреди на компанијата во минатото се совпадна со овој период.

Многу настани беа одложени поради епидемијата на коронавирус и се случија прекини во синџирот на снабдување на многу компании. Иако се чини дека Apple веројатно нема да има ваков проблем во моментов, тешко е да се каже нешто дефинитивно.

Има уште неколку месеци да се види новата генерација на iPhone, но бројот на гласини за телефонот е многу голем. Гледајќи ги тврдењата, Apple не планира да произведе помалку од четири модели на iPhone 12. Секој модел ќе има редизајнирана шасија и OLED дисплеи.

Меѓу тврдењата направени за новите телефони се и процесорите A14 што ќе ги видиме на овие паметни телефони. Покрај тоа, овие модели ќе вклучуваат нов оперативен систем на Apple iOS 14. Сите телефони исто така ќе поддржуваат 5G врска.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments