Извршниот директор на Audi признава дека е две години зад Тесла во технологијата

Извршниот директор на Audi признава дека е две години зад Тесла во технологијата

Тоа не е изненадувачки бидејќи „Тесла“ има неколку години развојно време на германскиот производител.

Кога станува збор за технологијата на електрични автомобили, Tesla е далеку пред сите други производители. Се чини дека јавноста го знае тоа ние тоа го знаеме во медиумите  а очигледно и тоа го знае и извршниот директор на Ауди.Маркус Дуесман се вели во извештајот објавен во петокот  признава дека Ауди е барем две години кога станува збор за компјутерска моќ во своите возила како и во технологијата на самостојно возење.

Не е страшно изненадувачки со оглед на тоа што Ауди само вршеше притисок супер- тешко кон електрификација во последните пет години или слично шокантно кога гледате извршен директор на автомобилска компанија јавно да го кажува тоа.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments