Jeep Renegade 4xe и Compass 4xe ја означуваат електрификацијата на американската икона

Jeep Renegade 4xe и Compass 4xe ја означуваат електрификацијата на американската икона

Мислам дека речиси и да нема производител на автомобили кој не подлегнал на ниту еден од методите за електрификација на својот асортиман на производи. Добро познатиот американски бренд по многу најави, сега и официјално ги претстави 4xe изведби на популарни модели.

Сега историјата продолжува со прикажување на електрификација технологија,за да се подобрат легендарните теренски можности на сите SUV-а од овој бренд.Удобноста, ракувањето и поврзувањето се подобрија со текот на времето, паралелно со перформансите на овие џипови SUV на сите терени.

 Со новите модели, epип денес презема уште еден главен еволуиран чекор кон почитување на животната средина и намалување на вкупните трошоци за сопственост на автомобилите, воведувајќи ги новите хибридни електрични возила Renegade.

Секој Jeep 4xe останува верен на струка,додека го подобрува патот доживување, со одличен одговор на притисок и забрзување на педалот за гас.4xe верзиите имаат три начини на работа на погонскиот управувач – хибриден, електричен и е-зачувај.

Првите возила веќе се нарачани и се очекуваат на пазарот на крајот на годината,а нарачките се веќе можни во продажната мрежа.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments