Како изгледа новиот Galaxy Note 20 Ultra

Погледнете како изгледа новиот Galaxy Note 20 Ultra

Засега се шпекулира дека на пазарот ќе пристигнат две или три верзии, а продажбата на уредите ќе започне на 21-ви август.

На задната страна, секако доминираат камерите за кои се шпекулира дека најмоќната ќе биде со резолуција од 108 мегапиксели.

Звучникот и S Pen додатокот се поместуваат на левата страна, а копчињата за подесување на звукот и вклучување на телефонот се сместени на десната страна. Претпоставуваме дека нема 3,5 mm влез за аудио, а екранот ќе биде со големина од 6,8 инчи.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments