Камерата EOS M50 Mark II на Canon додава нови функции за видео и пренос во живо.

Автоматски ќе го следи вашиот предмет на видео.

Влогувањето од дома станува сè попопуларно бидејќи креаторите на видеа се возат во затворени простории и излегуваат со нови и интересни начини за забава на своите обожаватели. Новата верзија на фотоапаратот Canon EOS M50 Mark II може да го олесни процесот на блогирање и интервју со неколку нови функции, како што е можноста само да го допрете екранот за автоматско фокусирање на некоја тема додека гледате преку електронскиот визир (EVF )

Марк II, кој треба да се продава за околу 600 американски долари (само тело) или 700 американски долари (вклучувајќи комплет за леќи EF-M 15-45мм), е надградба на камерата за заменливи објективи EOS M50. Како и неговиот претходник, M50 Mark II нуди сензор CMOS од 24,1 мегапиксели со ISO 100-25600 и DIGIC 8, процесор за слика што овозможува камерата да снима 4K видео со 24 фрејмови во секунда.

Mark II доаѓа со неколку други надградби што се поврзани со блогирањето, вклучувајќи подобар автоматски фокус на очите и за фотографии и за видеа (така што камерата автоматски ќе го следи вашиот предмет). Може, исто така, да работи како веб-камера користејќи ја бесплатната алатка за веб-камери EOS, обезбедува безжични можности за пренос во живо на YouTube и има тајмер за да можете да го одржувате вашето видео во временски ограничувања.

Според Canon, EOS M50 Mark II треба да биде достапен некаде кон крајот на ноември, и сега е достапен за нарачка.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments