Карактеристиките на OnePlus 9 се потврдени!

Клучните карактеристики на OnePlus 9, кои се очекува да бидат претставени во март, се појавија.

Новите протекувања во врска со одликите на OnePlus 9 продолжуваат да доаѓаат. Дизајнот и некои карактеристики на моделот, чиј дизајн и некои карактеристики беа откриени со претходните протекувања, сега се наведени на апликацијата AIDA64.

Во него се наведува дека телефонот наведен на AIDA64 има 6,55 инчен дисплеј со резолуција FHD +. Меѓу споделените информации, телефонот, за кој се наведува дека доаѓа со панелот со екран LTPO OLED, исто така, ќе биде домаќин на стапка на освежување на екранот од 120Hz.

Исто така, се наведува дека телефонот, за кој се вели дека го напојува процесорот Snapdragon 888, ќе доаѓа со 8 GB RAM и 128 GB капацитет за складирање. Покрај тоа, се очекува Pro моделот од серијата да има 12 GB RAM и 256 GB внатрешна меморија.

Во делот за камерата, нема детални информации. Сепак, според споделениот извештај, се вели дека новиот модел на серијата ќе има 48 MP главна камера со поддршка на OIS. Иако сè уште не е споделена јасна информација, се проценува дека ќе има тројно поставување на задната камера на задниот дел од уредот. Сепак, исто така, гледаме дека уредот, кој се очекува да биде објавен наскоро, ќе доаѓа со селфи камера од 16 MP.

Во исто време, објавениот извештај вклучува и некои информации за батеријата и одликите за брзо полнење на уредот. Во овој дел, особено е подвлечено кога новиот модел на OnePlus ќе се напојува со батерија од 4.500 mAh со поддршка за брзо полнење од 65W.

Засега не е објавено официјално соопштение во врска со тоа кога ќе биде претставена серијата OnePlus 9. Сепак, извори блиски до компанијата предвидуваат дека моделите од новата генерација ќе бидат претставени во март.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments