Ќе се снима нов “Alien”

Ќе се снима нов “Alien”

Ridley Scott, режисерот на Alien, моментално работи на серија од HBO – Raised by Wolves. Во интервјуто со Forbes, тој потенцираше дека фановите треба да очекуваат ново продолжение на франшизата Alien во иднина. Но исто така тој потврди дека новиот филм нема да има никаква поврзаност со Prometheus и Alien: Covenant.

„Тоа е во обработка. Ние одлучивме дека филмот нема да биде поврзан со Prometheus и Alien: Covenant. Филмот ќе се фокусира на сусштествата што ги видовме во првиот филм“ изјави Scott околу новиот филм на Alien.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments