Кинеска жена преживеала три дена без своето срце

Кинеска жена преживеала три дена без своето срце

Срцето на жителка од кинеската провинција Шанкси,запрело да чука,но по три дена, лекарите успеале да ја вратат во живот.23-годишната девојка често останувала будна до доцна во ноќта,па поради тоа имунолошкиот систем на телото ѝ бил ослабен.Доживеала кардиоген шок кога срцето на пациентката запрело да чука,лекарите итно пренеле кон алтернативен метод за внесување кислород во крвта за да го обезбедат дишењето и без работата на срцето.По три дена борење на животот и смртта,чукањето на срцето на младата Кинезинка се вратило.

За целото тоа време, додека не зависела од своето срце, девојката била свесна и разговарала со луѓето околу себе.Таа била во изненадувачки добро расположение и постојано зборувала за ова нејзино неверојатно доживување.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments