Кои игри ќе се достапни на PlayStation 5

Од Sony најавија нови цени за видеоигрите за конзолата

Од Sony најавија нови цени за видеоигрите за конзолата  PS5 – ќе чинат 70 долари.

Ова се однесува на сите AAA ексклузиви на коишто работат во студиото на Sony, a засега е потврдено дека треба да издвоите 70 долари за Demon’s Souls Remake, Destruction All Stars и Marvel’s Spider-Man: Miles Morales.

Кои игри веќе се достапни за PS5:

  • 1. Demon’s Souls
  • 2. Spider-Man: Miles Morales
  • 3. Astro’s Playroom
  • 4. Destruction All Stars
  • 5. Sackboy: A Big Adventure
  • 6. Devil May Cry 5: Special Edition

Најавени се уште неколку нови видеоигри на вчерашниот настан на Sony

Final Fanstasy XVI

Harry Potter: Hogwarts Legacy

God of War: Ragnarok

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments