Која ќе биде цената на Samsung Galaxy S21 Ultra

Детали за цената на Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung не се очекува да воведе паметни телефони од премиум сегментот во месеците што преостануваат до крајот на 2020 година.

Долгоочекуваните наследници на Samsung Galaxy S20 нема да бидат откриени до првиот квартал на 2021 година. Сепак, првите детали за подобрувањата на претстојните уреди веќе започнаа да протекуваат.

Потрошувачите ќе можат да го купат паметниот телефон за 1.400 долари, што е за околу 200 долари поевтино од цената со која дебитира Samsung Galaxy S20 Ultra со 512 GB внатрешна меморија.

Сумата е исто така околу 50 долари пониска од Galaxy Note20 Ultra, кој го има истиот достапен капацитет.

Дефинитивно е интересно да се знае дека Samsung ќе го продаде Samsung Galaxy S20 Ultra поевтино, во споредба со неговиот популарен претходник.

Важно е да се прецизира дека информациите не прецизираат дали цената од 1400 долари е поврзана со стандардниот модел на Samsung Galaxy S21 Ultra со 128 GB меморија.

Сепак, споредбите се со модели од 512 GB и веројатно станува збор за премиум конфигурацијата на паметниот телефон.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments