Конечно достапен Microsoft Flight Simulator критичарите воодушевени

Конечно достапен Microsoft Flight Simulator критичарите воодушевени

Ако не ја броиме малку подобрената верзија на Microsoft Flight Simulator X што излезе на Steam пред шест години и F2P спин-оф Microsoft Flight ова е прва нова игра во познатата серија од 2006 година.Критичарите зедоа копија за прегледи пред објавувањето на играта и во моментов е една од највисоките игри оваа година, додека на компјутер MFS го делат првото место со VR ексклузивниот Half-Life: Alyx. 

Симулаторот за летање на Мајкрософт се продава во три верзии (основни,Делукс и Премиум) кои се разликуваат во количината на авиони и аеродроми што можете да ги користите.Сите заинтересирани пилоти моментално можат да ја добијат играта само за компјутер,а верзијата за конзоли на Microsoft(Xbox One и Xbox Series X) сè уште нема датум на објавување. 

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments