КОШТА САМО 200 ДОЛАРИ И НЕГОВАТА БАТЕРИЈА ТРАЕ ДО 5 ДЕНА! Никогаш не сте чуле за него, а телефонот е неуништлив.

Покрај огромната батерија од 10.050 mAh, производителот истакнува дека тоа е еден од најмоќните звучници на пазарот што може да испушти звук од повеќе од 100 децибели.

Кај нас, не толку познатата кинеска компанија Doogee, произведува робусни паметни телефони со солидни перформанси од 2013 година. Нивната главна карактеристика е издржливи батерии со голем капацитет, способни да траат до пет дена, како и прифатливи цени.

Doogee неодамна претстави нов модел со ознака S59 Pro, кој се одликува со една од најголемите батерии на паметните телефони досега, со капацитет од дури 10.050mAh.

Уредот се напојува со процесор Mediatek Helio P22 (такт од 2.0GHz), во комбинација со 4 GB RAM меморија. 128 GB внатрешна меморија е наменета за складирање на податоци, чиј капацитет може да се удвои со помош на microSD мемориски картички.

Телефонот има 5,7-инчен екран со пошироки рабови од вообичаеното денес, благодарение на целокупниот робустен дизајн.

Што се однесува до компонентите за фотографии и видео, Doogee S59 Pro е опремен со систем на камера со четири сензори, кој се состои од: главна камера од 16MP, широк агол од 8MP и макро камера и портрет камера од 2MP.

Производителот исто така истакнува дека станува збор за еден од телефоните со најмоќен звучник на пазарот, кој има моќност од 2 вати, што е способен да испушти звук од повеќе од 100 децибели.

Најимпресивната карактеристика на уредот – огромна батерија, според производителот, треба да трае со едно полнење од 3-5 дена употреба без повторно полнење. Ова практично значи дека полна батерија е доволна за дури 47 часа разговор или 50 часа слушање музика, или околу 18 часа играње игри или гледање видеа, како и неверојатни 768 часа во режим на мирување. И кога конечно ќе „поцрвене“, за полнење се користи брз полнач од 24W.

Doogee S59 Pro е робустен „оклоп“, целосно водоотпорен и отпорен на прашина и други честички од нечистотија и направен за да може полесно да се користи на корисникот со нараквици. Телефонот треба да биде во претпродажба, преку Интернет, деновиве, по цена од само 199 долари

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments