Apple ќе ги вакцинира вработените со COVID-19!

Apple ќе им помогне на своите вработени да добијат вакцина COVID-19 во нивните канцеларии.

Apple во петокот рече дека започна програма за да им помогне на вработените да добијат доброволни вакцини КОВИД-19 во канцелариите на производителот на IPhone.

Портпарол на Apple рече дека компанијата работи со синџирот аптеки „Волгринс“ како добавувач и ќе отвори веб-страница за своите вработени да се пријават на состаноци.

Apple е една од првите големи компании од Силиконската долина што започна програма за помош на вакцинирање на вработените.

На почетокот на овој месец, Дојче банк стана првата голема банка во Newујорк што им соопшти на вработените дека ќе понуди вакцини COVID-19 во нивните канцеларии.

Минатиот месец, Amazon.com започна со вакцинирање на лице место за работниците од првата линија, почнувајќи од Мисури, Невада и Канзас.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments