Лансирањето на Google Pixel 4a се залага за 3 август

Датум на лансирање на Google Pixel 4a

Во текот на изминатите неколку месеци, Google Pixel 4a беше откриен нашироко, но лансирањето не беше никаде на повидок, ниту Google направи коментар.

Сепак, додека мислевме дека Pixel 5 ќе биде следното издание на компанијата, сега имаме потенцијален датум за лансирање за Pixel 4a.

Направени од страниците на Facebook и Twitter на Google беа ажурирани со нова насловна слика. Сликата се одликува со мал засек, најверојатно, навестувајќи дека punch-hole дисплеј од екранот на Pixel 4a.

Google сподели закачалка на својата онлајн продавница, во која пишува дека „Google само она што сте чекале за телефон“ ќе биде откриено на 3 август. Страницата за прв пат беше забележана од 9to5Google и пораката не е веднаш достапна за да ја прочитате.

Моментално, додека не се извесни сите детали, Pixel 4a ќе биде со цена од 349 долари, 50 долари пониска од она што Apple го наплаќа за iPhone SE 2020 во 2020 година.

Покрај тоа, тој ќе се пофали со чипсет на Qualcomm Snapdragon 730, 6 GB RAM меморија, 64 GB меморија, камера од 12 MP и OLED дисплеј од 5,8 инчи.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments