Лансирањето на iPhone 12 ќе биде одложено

iPhone 12 ќе биде одложен за неколку недели

Повикот за заработка на Apple за третиот квартал на 2020 година откри неколку важни детали кои се однесуваат на претстојната серија на iPhone 12.

Претходно беше објавено дека Apple ќе ги лансира моделите iPhone 12 во октомври. Сега, CFO на компанијата Лука Маестри информираше дека Apple се очекува да го објави овогодинешниот iPhone неколку недели подоцна отколку што беше објавено.

Лука Маестри изјави дека минатата година Apple започна со продажба на iPhone телефони во септември, но годинава, снабдувањето ќе биде „достапно неколку недели подоцна“. Ова не е прв пат кога слушаме за одложувањата на лансирањето на iPhone 12.

Само вчера, од Qualcomm слушнавме дека моделите на iPhone 12 ќе бидат одложени поради снабдувањето.

Компанијата не го спомена името на iPhone, но едноставно рече дека ќе има мало одложување на „лансирањето на предводникот на телефоните“ во четвртиот квартал на 2020 година.

Серијата iPhone 12 ќе има и 5G можности и OLED панели. Apple исто така ќе додаде LiDAR скенер во миксот кој е сличен на оној на моделите iPad Pro 2020. Ќе има многу други дополнувања, па не заборавајте да останете во тек.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments