Легендата за доаѓањето на Кора на Нетфликс по успех на Аватар

Легендата за доаѓањето на Кора на Нетфликс по успех на Аватар

По прекрасното анимирано шоу Avatar:The Last Airbender направи голем поздрав на Netflix нејзината серија за продолженија сега е подготвена да и се придружи. Нетфликс денес го откри Легендата на Кора ќе се појави на Нетфликс, со почеток во август. За оние кои не се свесни, Легендата за Кора се одвива приближно седумдесет години по настаните на Аватарот и ја наследи наследникот на Анг во улогата на Аватар, водител на кора и нејзиниот кадар на пријатели, поддржувачи и разнобојни непријатели.

 Првично трчаше четири сезони, или „книги“ на Никелодеон од 2012 до 2014 година.Исто така, има доста од она што може да се нарекува „тинејџерска драма“ помеѓу ликовите во првата сезона што би им се здосадило. Да се каже успех на „Нетфликс“ можеби ќе го сфати серијата во првите 10 на Нетфликс излегувајќи пред само неколку дена.

Дополнувањето донесе цела низа нови обожаватели на Аватар, што најдобро го прикажаа многумина, многу луѓе кои за прв пат во годините зборуваа за шоуто на социјалните медиуми. Па сега истата сличност на старите и новите навивачи ќе може да го надигра  Кора кои очекуваат целосно да се види како удира во слични броеви на Нетфликс.Дали серијалите ќе се појави и на новиот сервисер за управување со стриминг ViacomCBS или планира да се појави во одреден момент во иднина.

 Но, сè уште,не знаеме кога ќе биде лансиран или дури и како ќе се нарече.Нетфликс, исто така,очигледно ќе биде дом на адаптација во живо со акција на  Аватар,но тоа е сè што знаеме досега за тоа шоу.

Легендата на Кора ќе биде достапна за пренесување на Нетфликс од 14 август.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments