Летни Попусти На Steam

ПОЧНАТИ СЕ ЛЕТНИТЕ ПОПУСТИ НА STEAM

Дојде очекуваната вест во врска со летните попусти на Steam 2020. Дигиталната продавница за игри која е во цврст натпревар со Epic Games, веќе некое време беше во мирување.

Што нуди Ѕтеам ова лето?

Сите знаеме дека Epic Games направи добар потег со GTA 5. Оваа стратегија која остави впечаток во светот на игри, уште некое време беше продолжена. Компанијата, која е сопственик на моторот на игри наречен Unreal Engine, бројот на месечни корисници го зголеми на 61 милиони.

Steam кој сакаше добро да го искористи летниот попуст, даде соопштение преку Pavel Djundik кој работи во тимот SteamDB. Djundik на 08 мај 2020 година даде една изјава.
Djundik, за кинеските извори кои тврдеа дека Steam ќе организира летни попусти се изрази вака: „Кинеските извори кажуваат дека летните попусти на Steam ќе започнат на 25 јули, вообичаено тие се доверливи извори но сеуште не е потврдена таа вест.“

Програмерот кој повторно даде изјава, кажа дека веста е точна. Настанот кој започна, ќе трае 14 дена.


Гејмерите уште од сега сакаат игри кои можат да ги добијат со попуст до 90%. Steam сеуште не даде никакви информации во врска со тоа кои игри ќе бидат бесплатни. Повеќето гејмери очекуваат попусти на големи игри како GTA 5 и Witcher 3.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments