LG OLED Pro екраните се однесуваат за професионалците!

Иновативните LG UltraFine Display OLED Pro монитори на LG имаат за цел да помогнат во најживописните бои и најреалистичните процеси на склопување на масичките.

Мониторите на LG Electronics (LG) 4K LG UltraFine Display OLED Pro се специјално дизајнирани за студија чија основна работа е уредување. Овие монитори, со своите незаменливи гигантски екрани од 65 инчи и сооднос со резолуција од 3840 × 2160 (UHD), имаат за цел да направат професионални уредувања со нулта маргина на грешка.

LG UltraFine Display OLED Pro серија, сосема нов професионален монитор со прекрасен дизајн и голем екран; Ветува дека ќе ги претвори комплетите за уредување во вистинска сцена со својот неверојатен квалитет на сликата. Покрај тоа, овој OLED дисплеј има и SDI и SFP + интерфејси и софтвер CalMAN за професионални цели. Наменета за професионална употреба, оваа специјална серија им овозможува на професионалните уредници да добијат најпрецизен излез во однос на бојата и осветленоста.

Следење на HDR / SDR
Професионалците за уредување кино-видео честопати треба да споредуваат колку ефективно се изразуваат односот на бојата и контрастот во HDR слики во споредба со сликите SDR во постпродукцијата. LG OLED Pro овозможува ваквите функции за споредба и анализа на слики лесно да се извршуваат на еден екран за време на процесот. Така, професионалците можат да печатат во најточен сооднос на боја и контраст.

Интелигентна калибрација
Професионалци како дизајнери и уредници кои работат со боја имаат потреба од калибрации на бои кои даваат апсолутна точност. Благодарение на функцијата за паметна калибрација на LG OLED Pro, уредниците можат да ја прилагодат осветленоста и униформноста на бојата на EBU Grade 1. На кратко, тие можат да направат најточна, остра и јасна калибрација на бојата со алатката за оценување на боите прифатена ширум светот.

Точен квалитет на слика со голем OLED дисплеј
LG OLED Pro се одликува со само-осветлувачки пиксели на 65-инчниот голем OLED дисплеј. LG UltraFine Display OLED Pro нуди сосема ново искуство со монитор за професионални уредници со апсолутно црно, богато и точни бои и реален квалитет на сликата, благодарение на овие над 8 милиони самостојно осветлувачки пиксели.

Спецификации на LG 65EP5G
-LG 65 инчен 4K монитор
-OLED / 3840 × 2160 (UHD)
-Способност за споредување на SDR-HDR при уредување
-Поддршка на односите 16: 9, 4: 3, 14: 9, 13: 9, 1,85: 1, 2,35: 1 на цел екран
-Поддршка на SDI сигнал
-Поддршка на 12G-SDI

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments