LG превзема мерки да стане како поранешниот LG

LG превзема мерки да стане како поранешниот LG

Јужнокорејската технолошка компанија Lg, оваа година се очекува да претстави импресионистички нови уреди. Компанијата ќе претстави нови 13 различни телефони се со цел да стане една од компаниите на средна класа.

Како што сите знаеме, во последниве неколку години Lg не може да го постигне посаканото во пазарот на паметни телефони, но јужнокорејската компнанија се со цел да стане поголем дел од средната класа ќе претстави нови 13 телефони од серијата Q.

Објавени се и имињата на телефоните од серијата Q

 • Q31
 • Q32
 • Q33
 • Q51
 • Q51Ѕ
 • Q52
 • Q53
 • Q61
 • Q62
 • Q63
 • Q91
 • Q92
 • Q93

Овие нови уреди со серија Q, кои се очекува да ги објави LG, за кој се очекува да се натпреварува со Galaxy A серијата, што Samsung им го нуди на своите корисници за средниот сегмент и се здоби со голем успех и да го врати изгубениот удел на пазарот на паметни телефони, со агресивна ценовна политика од страна на компанијата. Како што знаете, моделот Q51, кој е единствениот уред за кој располагаме со информации меѓу телефоните во серијата, беше претставен во февруари.

Работејќи со Helio P22 процесор развиен од компанијата Mediatek, уредот Q51 е придружуван од 3 GB рам и 4000mAh батерија. Покрај тоа, уредот има 6,5-инчен екран со резолуција од 720p.

Технички спецификации на Q51

 • 6,5-инчен (720 x 1560p) 19,5: 9 HD + V-Notch екран
 • Процесор 2 GHz Octa-Core MediaTek Helio P22 (MT6762)
 • 3 GB RAM меморија + 32 GB складирање
 • Двојна SIM
 • Android 9.0 (Pie)
 • 13 MP + 5 MP + 2 MP Камера
 • 13 MP предна камера
 • Фингерпринт
 • 4000 mAh батерија
0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments