Ликовен уметник на уникатен начин да му оддаде почит на легендата Стен Ли

Ликовен уметник на уникатен начин да му оддаде почит на легендата Стен Ли

Стриповите го одбележаа детство и детството на неколку генерации,тие не тераа да се замислиме и сонуваме да имаме суперсили.Откако тој се здоби со десет зачувани индонезиски и тајландски тарантули уметникот Флорида започна да ги слика сцените на Спајдермен против Вилијан на грбот на грешките.

Користејќи масло и акрилна боја, на уникатните ремек-дела им беа потребни четири дена за да се комплетираат сепак веруваше дека вреди да се добие таква „оригинална и незаборавна“ почит на писателот.Спајдермен е серија која најдобро го претставува Стен Ли и што е подобро да се наслика овој суперхерој и неговиот креатор заедно на тарантулите,Бидејќи е многу нежна работа и на многу мал простор но вреди да се види крајниот резултат.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments