Luca е следниот италијански филм на Pixar’s и се најавува во 2021 година

Luca е следниот италијански филм на Pixar’s и се најавува во 2021 година

Номиниран за оскар Enrico Casarosa е режисер на филмот Лука

Пиксар го објави својот следен филм  Лука во кој раскажувачка приказна поставена во еден приморски град на италијанската ривиера, за едно младо момче кое ужива во незаборавно лето со својот новонастанат најдобар, тестенини и скутерски возења .Но, една тајна се заканува дека ќе ја расипе забавата: тој е морски чудовиште од друг свет веднаш под површината на водата.

 Во режија на кандидатот за Оскар,Енрико Казароса во продукција на Андреа Ворен Лука треба да го објави 18 август 2021 година.Покрај убавината и шармот на италијанското приморје филм ќе претстави незаборавна летна авантура која фундаментално ќе ја смени Лука,А да подсетиме које е Казароса е во Пиксар од 2002 година,работејќи во сценаријата на ликовите на автомобилите (2006),Рататуил во 2007 и Уп во 2009,Казароса е дел од постариот креативен тим за Коко во 2017 и Приказна за играчките 4 во 2019како шеф на приказната за Добриот диносаурус“ во2015 и Неверојатните 2 во 2018.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments