iPad и MacBook Pro со OLED Display може да бидат претставени следната година!

Според информациите обезбедени од DigiTimes, Apple може да се појави пред корисниците следната година со модели на iPad и MacBook Pro со OLED екрани.

Ако се сеќавате, наведовме дека Apple може да го лансира моделот iPad Pro со мини LED екран во март оваа година. По овој споделен извештај, сега е објавен нов извештај за производите што Apple ќе ги објави во 2022 година. Според информациите споделени од DigiTimes, еден од сигурните извори на индустријата, гледаме дека Apple се подготвува да лансира модели iPad и MacBook Pro со OLED дисплеи во 2022 година.

Како што знаете, за Apple се тврди дека работи на модели на iPad и MacBook кои имаат OLED дисплеј некое време. Во овој дел, се вели дека компанијата, која планира да користи OLED технологија и во други производи, покрај iPhone, прво ќе излезе со OLED екран модел на iPad во 2022 година.

Засега не се знае ништо за спецификациите на првиот модел на таблет на Apple со OLED дисплеј. Сепак, DigiTimes објави дека овој модел е 10,9-инчен iPad. Покрај тоа, изворот изјавил дека производството на овој модел ќе започне кон крајот на 2021 година и тврди дека Apple работи и на 12,9-инчен iPad Pro со OLED панел за приказ.

Исто така, меѓу споделените информации е дека Apple работи и на 16 или 17-инчен MacBook Pro, освен iPad и дека овој модел ќе биде домаќин на OLED технологијата за прикажување.

Во друг извештај споделен освен ова, се тврди дека Apple ќе ги лансира и iPad Pro и MacBook моделите со мини LED екрани оваа година пред OLED екраните.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments