Mad Max: Fury Road во улогата на Furiosa на Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth.

Актерот на чуварите Yahya Abdul-Mateen II  исто така ќе глуми во непозната улога.

Mad Max: Предизвикот на Fury Road, Furiosa ја најде својата предност со Anya Taylor-Joy (Сплит, Ема) во истоимената улога. Chris Hemsworth и Yahya Abdul-Mateen II исто така ќе играат во филмот, иако сè уште е нејасно какви улоги ќе играат двајцата актери.

Самостојниот филм ќе следи помлада верзија на Император Furiosa, првично портретирана од Charlize Theron. George Miller се враќа да го режира, ко-пишува и продуцира филмот; тој најави дека ќе учествува во филмот во мај. По потврдата дека во преткваклот ќе има помлада актерка во улогата на Theron, актерката ја опиша веста како „срцепарателна“ за HollyWood Reporter. „Тешко е да се проголта“, рече Терон. „Слушајте, јас целосно го почитувам George, ако не и повеќе како резултат на создавањето на Fury Road со него. Тој е мајстор и не му посакувам ништо друго освен најдобро “.

Hemsworth е најпознат по улогата на Thor во Марвеловиот кино-универзум. Покрај улогата во Aquaman, Abdul-Mateen II глумеше и во чуварите на HBO.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments