Madden NFL 21 и FIFA 21 пристигнуваат на PS5 и Xbox Series X на 4 декември.

Бесплатна надградба ако купивте тековна генерација на конзола.

Верзиите од следната генерација на Madden NFL 21 и FIFA 21 ќе ги прескокнат датумите на лансирање за PS5 и Xbox Series X / S и ќе пристигнат на двете платформи на 4-ти декември, објави ЕА денес. Сопствениците на PS4 и Xbox One кои купуваат било која или двете игри ќе добијат бесплатна дигитална копија од следната генерација.

Како што споменува ЕА на својата веб-страница, оние што купиле физичка копија од која било игра ќе мора да контактираат со ЕА за да ја откупат својата надградба од следната генерација. Бесплатната промоција за надградба од следната генерација за обете игри ќе истече откако ќе бидат објавени Madden NFL 22 и FIFA 22, се претпоставува некаде кон крајот на 2021. Првично, ЕА им соопшти на играчите уште во мај дека имаат рок до 31-ви декември 2020 година да побараат бесплатни надградби за обете титули сè додека негодувањето на потрошувачите не ги натера да ја продолжат понудата.


Како што очекувавте од верзиите на следната генерација на играта, и Madden NFL 21 и FIFA 21 ќе го искористат помоќниот хардвер, како што се побрзо време на вчитување, додека верзијата PS5 ќе ги искористи хаптичките повратни информации на контролорот DualSense технологија ЕА, исто така, потврди дека играчите ќе можат да го пренесат својот напредок и собраа предмети во двете генерации, вклучително и напредокот во режимот на Ултимативен тим за двете игри, режимите на играта Madden’s Franchise и The Yard и режимот на ФИФА Волта фудбал.

ЕА нуди поинаков пристап кон својата спортска серија оваа година во споредба со конкурентот 2K Sports ’NBA 2K серија. Играчите не можат да добијат бесплатна верзија на следната генерација на NBA 2K21 доколку ја поседуваат верзијата од тековната генерација и доколку потрошувачите сакаат да ги поседуваат двете верзии на играта, треба да го купат специјалното издание „Mamba Forever“, кое чини 100 долари Матичната компанија 2K Take-Two Interactive исто така беше првиот издавач што ја зголеми цената за следната генерација на една од нејзините наслови, со тоа што NBA 2K21 чинеше 70 долари самостојно.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments