Marvel со нова игра за PlayStation 5

Spider-Man: Miles Morales

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ги шокираше сите кога беше објавена на Sony настанот, Miles стана омилен и популарен лик од доцна благодарение на признанието што го доби Spider-Verse, и сега тој овој празник ја добива својата сопствена игра.

Сè уште не знаеме за оваа следна авантура, но ќе бидете сигурни дека ќе ве информираме кога Insomniac ќе извадат нови информации.

Insomniac не откри соодветeн гејм-плеј, но можеме да претпоставиме дека ќе биде слична на претходната игра Spider-Man што се издаде во 2018 година за PS4.


И покрај коментарите на Sony, Spider-Man: Miles Morales е самостојна игра.

Според извори тоа не е соодветна титула Spider-Man 2, која треба да дојде подоцна. Spider-Man: Miles Morales е сличен во обемот на оној на Uncharted: Lost Legacy – пократка игра, но сепак е самостојно искуство.

Spider-Man: Miles Morales треба да e објавена овој празник за PS5. Insomniac не откри точен датум за лансирање, но ова е веројатно затоа што немаме таков за самата конзола PS5. Откако Sony ќе го објават датумот за конзолата истовремено ќе биде и Spider-Man објавена.

Сеуште не можете да направите pre-order со причина е дека е помалку од 60 долари бидејќи не е целосна игра, но ќе мора да почекаме за информации за нејзината цена.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments