Mercedes-Benz деталите за следната генерација на S-Class,преку луксуз и здравје

Mercedes-Benz деталите за следната генерација на S-Class,преку луксуз и здравје

Германскиот производител на автомобили Mercedes-Benz објави фотографии кои го прикажуваат новиот систем за внатрешно осветлување на новата С-класа. Компанијата е неповолна дека салонот на лимузината ќе стане трет дом за сопствениците на лимузината.Mercedes-Benz S-Class отсекогаш имал еден од најдобрите ентериери нудејќи огромна количина висококвалитетна кожа, најнова технологија и огромен број дополнителни функции стотици тенки оптички кабли изработени.Секој елемент се состои од 250 LED светилки.

Сите овие функции на осветлување можат да бидат интегрирани во програмите за помош на возачот.Дополнителното осветлување на отворено работи во склад со ажурираната функција за енергетска контрола на удобноста која е достапна како дел од дополнителниот пакет Warmth and Comfort.

Новиот MBUX има вертикално ориентиран екран на допир и напреден панел за дигитални инструменти.Новата S-Class ќе биде целосно откриена на 2 септември.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments