Metal Gear Solid добива филмска адаптација! Објавено и кој ќе го игра главниот лик!

Глумецот на Ex Machina, Oscar Isaac беше потврден како толкувач на улогата на Solid Snake во филмот Metal Gear Solid. Овој долгоочекуван филм на Sony е базиран на видео игра направена од легендарниот Хидео Коџима. Првата Metal Gear Solid игра беше објавена во 1987 година.

Филмската адаптација на играта е моментално во обработка од страна на студиото Sony Pictures, а сега тие потврдија дека Oscar Isaac ќе ја игра главната улога на овој филм. Isaac е првиот глумец за кој јавно е познато дека ќе глуми во филмот а повеќе информации очекуваме наскоро од Sony.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments