Mi 10T Pro на Xiaomi има екран од 144Hz и батерија од 5.000mAh.

Најновата централа на Xiaomi е тука.

Xiaomi го објави Mi 10T Pro, неговиот последен предводник на телефонот. Уредот ја следи стратегијата видена минатата година, каде елегантниот Mi 9 беше проследен со во голема мера неповрзан Mi 9T Pro со поголем акцент на спецификациите. Mi 9T Pro беше една од најдобрите телефонски поволни цени за 2019 година на пазарите каде беше достапна, така што очекувањата треба да бидат големи за 10T Pro.

Двете издвоени спецификации на Mi 10T Pro се неговиот екран и батеријата. Тој користи 6,67-инчен 1080p 20: 9 LCD со стапка на освежување од 144Hz. Таа стапка на освежување е она што би го очекувале од врвниот монитор за игри, а до сега таа најчесто се наоѓаше само на паметни телефони фокусирани на игри, што го прави овој најмајнстрим телефонот што го нема. Бидејќи екранот користи ЛЦД-панел, сензорот за отпечатоци е интегриран во копчето за напојување отколку во екранот.

Што се однесува до батеријата, Xiaomi успеа да вклопи пакет од 5.000mAh во Mi 10T Pro, што е далеку пред повеќето конкурентни водечки уреди. Телефонот е дефинитивно малку подебел од Mi 10 Pro, со 9,33 мм наспроти 9 мм, и не може да се опише како елегантен уред според денешните стандарди, но со 218гр не е необично обемен. Xiaomi, исто така, вклучува 33W USB-C брз полнач во кутијата.

Остатокот од листот за спецификации е прилично стандарден за телефон кој има за цел да обезбеди високи перформанси за што се претпоставува релативно ниска цена. Има Snapdragon 865 процесор, потребниот 5G модем, 8 GB RAM меморија, 128 GB или 256 GB простор за складирање, солиден систем на хаптички фидбек, стерео звучници и селфи камера со дупки од 20 мегапиксели.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments