Mi Watch со траење на батеријата до 16 дена, лансиран е брз полнач Mi 65W со GaN Tech

Mi Watch се одликува со 1,39 инчен AMOLED дисплеј и кружен бирач со 6 опции за прерамки.

Mi Watch и Mi 65W Fast Charger со GaN Tech се лансирани од кинеската компанија за европскиот пазар. Уредите беа претставени заедно со телефоните Mi 10T, Mi 10T Pro и Mi 10T Lite. Mi Watch има AMOLED дисплеј и може да се пофали со 117 режими на вежбање. Исто така, има поддршка за GPS и рекламирано траење на батеријата од 16 дена. Од друга страна, Mi 65W Fast Charger користи полупроводници на галиум нитрид кои имаат поголема отпорност на топлина и топлинска ефикасност.
Mi Watch, Mi 65W Брз полнач: Цена, достапност
Mi Watch е со цена од 99 евра за варијанта со една големина и се наоѓа во шест опции за боја на бендот. Xiaomi не сподели точен датум на продажба на паметниот часовник, но наведува дека наскоро ќе биде достапен. Mi 65W Брз полнач има цена од 29 ЕУР и ќе биде достапен за набавка исто така наскоро.


Спецификации, карактеристики на Mi Watch
Mi Watch располага со 1,39 инчен AMOLED дисплеј со Corning Gorilla Glass 3 и 450 гранки со врвна осветленост. Offerе понуди до 16 дена траење на батеријата со едно полнење. Xiaomi вели дека паметниот часовник може да се полни за 2 часа. Доаѓа со 117 режими на вежбање и шест сензори за разлика за следење на вашата физичка активност. Паметниот часовник доаѓа со следење на спиењето, отчукувањата на срцето, нивото на кислород во крвта и сензорот за воздушен притисок. Исто така, има GPS и Bluetooth за поврзување. Добивате геомагнетски компас и сензор за височина.

Mi Watch поддржува повеќе од 100 часовници и доаѓа со неколку стандардни функции на паметни часовници, вклучувајќи добивање известувања, користење како далечински управувач до камерата, контролирање музика и многу повеќе. Доаѓа со водоотпорност од 5 АТМ и тежи само 32 грама.

Спецификации за брз полнач Mi 65W, карактеристики
Mi 65W Брз полнач користи полупроводници на галиум нитрид кои се широко користени во воздушната и воена примена. Полначот е мал и лесен со подобра потрошувачка на енергија. Исто така е поотпорна на топлина и киселина, истовремено и поефикасна за топлинска енергија. Може да го полни Mi 10 Pro до 50W за да даде 100 процентна батерија за само 45 минути. Mi 65W Брз полнач има USB Type-C интерфејс и може да ги напојува и лаптопите Mi. Доаѓа со кабел со голема струја од 5А. Исто така, добивате заштита од наднапон, заштита од прекумерна струја на влез, заштита од краток спој, заштита од прегревање и мали електромагнетни пречки.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments