Microsoft го одложува Halo Infinite до 2021 година

Microsoft го одложува Halo Infinite до 2021 година

Се одложат лансирањето на Halo Infinite до 2021 година.343.Доцнењето е поврзано со тековната пандемија на коронавирус бидејќи вработените се префрлиле на работа од дома и развивањето на големи игри е особено тешко за многумина во индустријата.

Тимот на 343индустрии кои останаа посветени на правење одлична игра и изнаоѓање решенија за развојните предизвици.Производството на игри е огромна забавна активност сега има стотици луѓе кои се собираат градејќи средства и работејќи преку креативно.Мајкрософт и 343 Индустрија ја лансираат Halo Infinite заедно со новата конзола Xbox Series X и треба да се појави во продавниците во ноември.Без јасен датум на објавување тимовите ќе имаат многу време да избегнат типична криза со играта и да се решат со повратните информации на навивачите во наредните месеци.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments