Microsoft xCloud за Android Game Streaming сервис започнува на 15 септември на Xbox Game Pass Ultimate

Microsoft xCloud за Android Game Streaming сервис започнува на 15 септември на Xbox Game Pass Ultimate

Проектот „Мајкрософт“ xCloud ќе биде достапен на 22 пазари на стартување.

Cloud за Android е достапен само за членовите на Xbox Game Pass Ultimate.Услугата за стриминг на игри на „Мајкрософт“Project xCloud ќе го направи патот до Android-уредите на 15 септември објави компанијата преку објава на својата веб-страница. Тој е дел од Xbox Game Pass Ultimate услугата за претплата за видео игри од Microsoft.

Тимот на Microsoft Xbox објави дека корисниците на Android кои се претплатени на Xbox Game Pass Ultimate ќе можат да играат повеќе од 100 игри на своите телефони или таблети почнувајќи од 15 септември кога ќе се започне xCloud за Android. Игрите вклучуваат Yakuza Kiwami 2, Minecraft Dungeons, Gears 5, Destiny 2.Корисниците кои сакаат да играат на нивниот телефон или таблет Android, ќе треба да ја преземат апликацијата Xbox Game Pass од продавницата на Google Play,Samsung Galaxy Store или ONE Store.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments