Minecraft доаѓа на PlayStation VR

Minecraft доаѓа на PlayStation VR

Minecraft добива нов апдејт на играта што ќе ја направи компатибилна за Playstation VR подоцна во месецов, изјави девелоперот Mojang Studios. Фановите бараа верзија од играта за PlayStation VR веќе подолго време. Иако играта беше достапна за повеќето конзоли, VR досега не беше разгледуван како опција се до поскоро.

„Секој кој што ја има веќе купено Minecraft за PlayStation 4 ќе добие бесплатна верзија. Откако ќе ја симнете таа верзија автоматски можете да ја играте Minecraft преку вашиот PlayStation VR сетап“ изјавија од Mojang.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments