Minecon го менува името во Minecraft Live и ќе се одржи во Октомври

Minecon го менува името во Minecraft Live и ќе се одржи во Октомври

Фан настанот Minecon се преименува во Minecraft Live и ќе се одржи на 3 Октомври 2020. „Minecraft Live е нова верзија од нашиот настан, кој во минатото имаше различни имиња како Minecon Live и Minecon Earth“ објасни Sofia Dankis од Mojang.

Шоуто започнува во живо во 6 часот и ќе даде одговори на прашањата што ги мачат фановите низ целата година. Овој настан е инспириран од играна Minecraft која има една од најголемите фан бази во гејминг светот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments