MIUI 13 може да биде објавен во август!

Според објавениот нов извештај, интерфејсот од следната генерација MIUI 13 може да биде објавен во август со Xiaomi Mi Mix 4.

До денес се појавија многу вести за датумот на објавување на MIUI 13. Додека се откриени многу важни детали, вклучително и списокот на модели кои ќе добиваат ажурирања, со овие вести, беше изнесено ново тврдење за датумот на објавување на MIUI 13, што е curубопитно од корисниците денес.

Според информациите дадени од извори блиски до кинескиот технолошки гигант, кои во моментов работат на новиот дизајн на интерфејсот, предметниот интерфејс ќе биде објавен во август. По објавувањето, ажурирањето на интерфејсот најпрво ќе биде дистрибуирано до корисниците на Xiaomi во Кина. По август, ажурирањето на интерфејсот ќе излезе од Кина и ќе биде објавено на глобално ниво.

Додека корисниците на ова споделување на корисникот на Твитер беа возбудени, исто така се тврди дека новото ажурирање на интерфејсот ќе биде објавено со моделот Mi Mix 4. Секако, засега не е дадена изјава од фронтот Xiaomi во врска со ова прашање. Сепак, особено е забележано дека оваа информација доаѓа од компанијата и има висок степен на точност.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments