Модел S,Model 3,Model X или Model Y?

Модел S,Model 3,Model X или Model Y?

Tesla е производител на електрични возила лоциран во Пало Алто Калифорнија. Неговата цел е да произведе електрични автомобили кои можат да бидат или премија или достапни за секојдневните потрошувачи.Компанијата ја води извршниот директор и основач Елон Муск.

Тесла ја проширува својата понуда.Во моментов има четири модели:S,3,X и Y.

Во видеото во прилог се нуди можност да ги видиме овие четири модели како се натпреваруваат еден против друг.

Кој е најбрз? Одговорот ќе го добиете во приложеното видео.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments