Моментална состојба на крипто-берзата! Bitcoin на границата од 55.000 американски долари!

Bitcoin-от е на границата од 55.000 американски долари. Во последните неколку дена криптовалутата нагло порасна. Исто така другите алт-коини растат. Ethereum-от се движи на границата околу 1.800 американски долари.

Вчера вечер, по објавата на Elon Musk на твитер за Dogecoin, споменатата криптовалута порасна за 10% за многу кратко време.

Еве моментално како изгледа крипто-берзата!

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments