Motorola го објави Moto G9 Plus

Motorola го објави Moto G9 Plus

Откако ги објави Moto G9 и Moto G9 Play, Motorola го откри и најновиот модел Moto G9 Plus, масивен смартфон од средна класа со 6.8 инчен дисплеј, четири задни камери со 64 мегапиксели и батерија од 5,000mAh. Овој телефон е најголем во серијата Moto G9, но не премногу. Другите 2 модели имаат екран од 6.5 инчи што е за 0.3 инчи помал од Moto G9 Plus.

Една од најголемите разлики на Moto G9 Plus со другите модели е што овој телефон доаѓа со Snapdragon 730G процесор. Останати спецификации на моделот се 4GB на RAM, 128GB меморија за складирање и 5000mAh батерија со брзина на полнење од 30W.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments