Мotorola го подобри смартфонот на превиткување

Мotorola го подобри смартфонот на превиткување

Motorola официјално се приклучи на „друштвото“ што произведува превиткувачки хардвер со лансирањето на новата генерација на Моtorola Razr минатата година, трансформирајќи го иконскиот Razr во превиткувачки смартфон. Новиот модел ни донесе футуристички дизајн и уникатен механизам.

Но во исто време, телефонот беше критикуван за својот хардвер и просечната камера по што многу сметаа дека е неприфатлива за телефон кој чини 1,499 долари. Но добрите вести се што Lenovo го подобри овој смартфон со додавање на опција за користење на 5G мрежа и подобрување на многуте недостатоци како на пример процесорот, подобрување на дизајнот, поголема батерија и секако подобрување на задната камера на смартфонот. Верзијата од 2020 година на Razr ќе чини 1,399 долари.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments