Motorola ќе претстави флексибилен телефон на 9 септември

Motorola Razr пристигнува на 9 септември

Motorola предизвика голем интерес со својот прв флексибилен паметен телефон. Компанијата одлучи да прифати алтернативен пристап и да претстави уред со класичен дизајн Clamshell.

Најголемото подобрување во Moto Razr (2020) се очекува да биде поддршката за 5G технологија. Според непотврдени информации, уредот ќе биде опремен со 6.2-инчен дисплеј и ќе има подобра камера од 48 мегапиксели.

Вградената батерија ќе има капацитет од 2485mAh.

Флексибилниот паметен телефон ќе го напојува процесорот Qualcomm Snapdragon 765, кој е надополнет со 8 GB RAM и 256 GB внатрешна меморија.

Motorola најверојатно ќе направи подобрувања во механизмот за преклопување што Razr (2020) ќе го понуди, а ние веројатно нема да видиме значителни промени во дизајнот.

Останува да се види каква ќе биде цената на Razr (2020).

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments